Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingPodcast

Koučingo podcastas

#41 Kas nėra Koučingas | Antanas, Aida, Miro

Koučingo podcast'as
Koučingo podcast'as
#41 Kas nėra Koučingas | Antanas, Aida, Miro
/

Nuo ko koučingo specialistai pradeda kalbėtis apie tai, kas nėra koucingas? – žinoma nuo to, kas jis YRA ir kaip jis suprantamas!

Šiame podcast epizode Coaching.lt Genties nariai diskutavo ne tik apie tai, kuo koučingas, kaip kūrybiško mąstymo partnerystė, skiriasi nuo mokymų, konsultacijų, mentorystės ir terapijų – Miroslavas, Antanas ir Aida palietė aspektus, dėl ko yra svarbu įsivardinti šią takoskyrą.

Lengva aiškiai nubrėžti ribas, kol kalbame teoriniais apibrėžimais, tačiau griežtai įvardinti, kur prasideda ir baigiasi koučingas realybėje, reikalauja subtilesnio suvokimo. Vis daugiau mokymų lektorių, o taip pat ir terapijų specialistų pasitelkia koučingo metodus, lygiai kaip ir koučingo specialistai neretai savo veiklą praturtina ir kitais pagalbos žmogui įrankiais.

Visgi, svarbu demonstruoti pagarbą profesijai bei tinkamai edukuoti visuomenę apie tai, kas yra ir kartu – nėra koučingas, siekiant pačių koučingo specialistų profesionalumo ir koučingo, kaip įrankio, efektyvumo bei naudos žmonėms. Keletą esminių dalykų apie diskutuoją temą šiame pokalbyje koučingo specialistams pavyko įvardinti:

  • koučingas NĖRA apie tai, kad specialistas moko klientą, dalinasi savo patirtimi ir patarimais, nors to elementų visgi gali būti pokalbyje;
  • koučingas koncentruojasi ne į praeitį, o į ateities modeliavimą ir veiksmus, reikalingus savo tikslams pasiekti; vėlgi, esamos padėties ir turimos patirties tyrinėjimas koučingo pokalbyje svarbus tiek, kiek tai padeda klientui rasti atsakymus ir veda link to, ką jis ketina daryti;
  • koučinge “prožektoriaus šviesa” neabejotinai nukreipta į klientą, ne į specialistą – t. y. klientas turi daugiau erdvės kalbėti, tyrinėti, ieškoti atsakymų, mąstyti klausydamasis pats savęs;
  • koučingas taip pat turi ir “penktą elementą” – efektą, kuris kiekvienam individualus ir jį reikia tiesiog patirti. Tereikia leisti sau koučingo sesijoje būti atviram, smalsiam bei nuoširdžiam – tuomet koučingas be abejonės “veiks” ir bus aišku, kas vis dėl to jis yra.

Aida Akstinienė, ACC –https://linkedin.com/in/aida-akstiniene

Antanas Jurevičius, ACC – https://linkedin.com/in/antanas-jurevicius-36a5a79

Miroslavas Monkevičius, ACC – https://linkedin.com/in/mmonkevicius/

 


Padėkite mums augti – prenumeruokite podcast’ą apie koučingą ir pasidalinkite juo su savo soc tinklu.

Jūsų pasiūlymų lauksim čia: podcast@coaching.lt

Visi Coaching.lt genties projektai yra čia: https://www.coaching.ltPrenumeruokite Coaching.lt Naujienlaiškį: https://www.coaching.lt/naujienlaiskis/

Bendraukime ir soc tinkluose: https://www.facebook.com/coaching.is.more

 

Koučingo naujienlaiškis

Apie Koučingo podcast'ą

“Koučingo podcast’as” sukurtas siekiant padėti entuziastingoms ir drąsioms asmenybėms atrasti ir geriau pažinti koučingą bei jo kuriamą vertę.

Jame dalinsimės patirtimi ir praktiškomis idėjomis, kurios padės daug pasiekusiems žmonėms tapti geriausiais koučingo specialistais, kurie prisideda prie sąmoningos visuomenės kūrimo.

Mes esame Coaching.lt komanda ir mūsų Vizija – Sąmoninga visuomenė, kurianti vertę bendradarbiaujant, dalijantis žiniomis ir patirtimi. Būtent koučingo pagalba jos mes siekiam.

Koučingo podcast’o įrašuose išgirsite, ką iš tikrųjų reiškia būti vertę dialogo partneriui kuriančiu koučingo specialistu ir kaip Jūs galite tokiu tapti.

Dalinsimės savo patirtimi tokia, kokia ji buvo ir yra iš tikrųjų: su visais parklupimais, noru viską mesti ir atsitiesimu bei darymu ne tai, kas pavyksta, o tai kas reikalinga drąsiems ir ambicingiems tikslams pasiekti.

Čia kalbinsime ir kitus savo srities ekspertus, kurie žino koučingo kuriamą vertę ir taiko koučingo pasaulėžiūrą savo kasdienėje veikloje.

Jei tik pradedate domėtis koučingu – čia rasit daug vertingos informacijos be pagražinimų;

Jei jau esate koučingo profesijos kelyje – tai bus papildomas resursas Jums ir Jūsų klientams;

O jei esate komandos dalis ar komanda seka paskui Jus – čia surasit būdų, kaip koučingo taikymas Jūsų veikloje padės tapti dar geresne asmenybe.

Leiskitės kartu su mumis į šią įkvepiančią kelionę geriau pažįstant ir labiau praktikuojant koučingą.

Pasauliui reikia daugiau šviesių lyderių, užsidegusių aistra kurti pokyčius.

Ir mes raginame tais lyderiais būti Jus.