Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #41 – Kiek svarbu šiandien tobulinti vadovavimo įgūdžius?

Pasaulinėje literatūroje egzistuoja nuomonė, kad vadovavimas apima ne kelis, bet virš 100 skirtingų įgūdžių. Beveik iškritote iš kėdės? Nieko baisaus, visiškai normalu, jei nesate jų visų įvaldę. Vadovavimas, kaip ir daugelis dalykų gyvenime, yra nuolatinio mokymosi ir tobulėjimo kelionė.

Ką reiškia vadovavimas ir kaip jis keičiasi šiandienos pasaulyje

Vadovavimas gryniausia forma yra veiksmas nukreipiantis grupę siekti bendro tikslo. Istoriškai tai reiškė nurodymus ir įsakymus. Tačiau šiandienos pasaulyje, kuriam būdingi spartūs technologiniai pokyčiai, globalizuota verslo aplinka ir labiau informuoti darbuotojai, valdymas pasikeitė. Dabar tai reiškia nukreipimą ir įgalinimą. Dėl didėjančio nuotolinio darbo ir augančio laisvai samdomų darbuotojų populiarumo, vadovai šiandien labiau nei kada nors anksčiau turi orientuotis tarpkultūriniuose niuansuose, laiko juostose ir skaitmeninėje atskirtyje.

Smulkaus ir vidutinio verslo savininkams, norintiems perkelti savo verslą į kitą lygį, gyvybiškai svarbu suprasti dinamišką vadovavimo pobūdį. Sparčiai auga tie verslai, kuriems vadovauja žmonės, norintys prisitaikyti, mokytis ir augti.

4 vadovavimo funkcijos

Planavimas: tai yra pamatinis blokas. Tai apima aiškių tikslų ir reikalingų išteklių nustatymą. Įsivaizduokite Joną, kuris atidarė kepyklėlę. Užuot kepęs produktus atsitiktinai, jis planuoja savo inventorių pagal sezonus, vietines šventes ir klientų pageidavimus. Toks įžvalgumas užtikrina, kad Jono kepyklėlėje visada yra paklausių prekių.

Organizavimas: sudėliojus planą, reikia sugrupuoti užduotis, paskirstyti jas ir suplanuoti išteklius. Tarkime, Rita vadovauja technologiniam startuoliui. Ji užtikrina, kad jos komanda būtų suskirstyta į mažus padalinius, kurių kiekvienas turi konkretų tikslą – dizainą, programavimą ar rinkodarą. Ši struktūra leidžia supaprastinti darbo eigą ir pasiekti efektyvius rezultatus.

Lyderystė: tai įkvėpimas, motyvavimas ir vizijos kūrimas. Paimkime Sandros, kuri vadovavo nuotolinių darbuotojų komandai, istoriją. Užuot tik skirsčiusi užduotis, ji skyrė laiko kiekvieno nario stiprybėms suprasti, skatino jų augimą ir ugdė vienybės jausmą, nepaisant geografinių atstumų.

Kontrolė: tai etapas, kai vadovai įvertina našumą ir užtikrina, kad būtų pasiekti organizaciniai tikslai. Tai nuolatinis grįžtamojo ryšio ciklas. Pavyzdžiui paimkime Tomo restoranų tinklą, reguliariai tikrindamas kokybę, apklausdamas klientus ir darbuotojus, jis užtikrina, kad kiekvienas restoranas laikytųsi prekės ženklo pažado.

Prie šių keturių tradicinių valdymo funkcijų, kai kurie priskiria ir penktą – komunikaciją. Šiandieniniame persipynusiame pasaulyje veiksminga komunikacija yra neatskiriama visų kitų funkcijų dalis.

Technologijų ir vadovavimo sankirta

Šiuolaikinėje verslo aplinkoje technologijos ir vadovavimas yra glaudžiai susiję, sukurdami transformacinę sinergiją, kuri pertvarko organizacines strategijas.

  1. Skaitmeniniai įrankiai ir projektų valdymas:

Šiuolaikiniai skaitmeniniai įrankiai, tokie kaip „Trello“, „Asana“ ir „Monday.com“, iš naujo apibrėžė projektų valdymą. Šios platformos siūlo sekimą realiuoju laiku, bendradarbiavimo funkcijas ir sinchronizavimo galimybes, ir yra pritaikytos komandoms, kurios dirba skirtingose laiko juostose ir vietose, užtikrindamos darnią ir veiksmingą darbo eigą.

  1. Virtualios komunikacijos platformos:

Tokios programos kaip „Zoom“, „Microsoft Teams“ ir „Slack“ sukėlė verslo komunikacijos perversmą. Ne tik dėl pandemijos sukeltų padarinių šios platformos supaprastino susitikimus, idėjų generavimo sesijas ir komandos formavimo pratybas virtualiose erdvėse, skatindamos verslo tęstinumą ir komandos vienybę.

  1. Duomenų analizė ir sprendimų priėmimas:

Šiame skaitmeniniame amžiuje augant informacijos srautui, tokie įrankiai kaip „Google Analytics“, „Tableau“ ir „Power BI“ tapo būtini. Vadovai naudoja šiuos įrankius, kad gautų veiksmingų įžvalgų, atpažintų ir suprastų vartotojų elgseną ir net prognozuotų ateities tendencijas, užtikrindami, kad sprendimai būtų pagrįsti remiantis informacija.

  1. Automatizavimas ir našumas:

Naujos technologijos, ypač dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis, automatizuoja daugybę pasikartojančių užduočių. Tokios naujovės, kaip pokalbių robotai, tvarko pagrindines klientų sąveikas, optimizuoja atsako laiką ir atlaisvina žmogiškuosius išteklius sudėtingesnėms, pridėtinės vertės užduotims atlikti.

  1. Nuolatinio mokymosi platformos:

Dėl sparčios technologijų raidos būtina nuolat mokytis. Tokios platformos kaip „Coursera“, „Udemy“ ir „LinkedIn Learning“ siūlo įvairius naujausių technologijų tendencijų kursus. Naudodamiesi šiomis platformomis, vadovai gali neatsilikti nuo naujovių ir užtikrinti, kad jie visada geriausiai išnaudoja technologijų teikiamas galimybes.

Apibendrinant, technologijos nėra tik pagalbinės priemonės vadovams, bet šiuolaikinės valdymo praktikos pagrindas. Vadovams, siekiantiems nukreipti savo komandas ir organizacijas į sėkmę šiame skaitmeniniame pasaulyje, labai svarbu įsisavinti technologines naujoves ir prie jų prisitaikyti.

Tikra istorija

Linas, žinomas technologijų verslo atstovas, kartą pasidalijo nuoširdžia istorija. Karjeros pradžioje jis buvo apsėstas viską kontroliuoti. Toks elgesys ne tik slopino naujoves jo komandoje, bet ir sukėlė perdegimą jam pačiam. Vieną dieną jo darbuotojas pateikė jam atsiliepimą, kad visoje komandoje vyrauja demotyvacija. Neigiamas grįžtamasis ryšys privertė Liną susimąstyti. Jis suprato, kad vadovavimas yra ne mikrovaldymas, o aplinkos, kurioje visi klestėtų, kūrimas. Tad Linas pradėjo lankyti kursus, ieškoti mentorių ir laikui bėgant pakeitė savo vadovavimo stilių. Šiandien jo padalinys yra vienas inovatyviausių įmonėje.

Išvada

Nuolat besikeičiančiame pasaulyje valdymas nėra vien užduočių paskirstymas ir priežiūra. Tai yra ateities planavimas, dabarties organizavimas, lyderystė širdimi ir kontrolė su empatija. Kadangi ribos tarp darbo ir gyvenimo susilieja, o įmonės siekia klestėti skaitmeniniame pasaulyje, valdymo įgūdžių tobulinimas nėra tik išeitis, tai būtinybė. Mėgaukitės savo verslo kelione, mokykitės iš kitų istorijų ir visada būkite pasiruošę prisitaikyti prie būsimų valdymo srities tendencijų.

 

Jei esate verslo savininkas ar svajojate apie savo verslo kūrimą, turime kai ką ypatinga Jums! Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės „Level UP! Pelningas verslo kelias” https://www.facebook.com/groups/pelningasverslokelias/

Šioje uždaroje facebook grupėje dalinamės patirtimis, gilinamės į verslo aktualijas ir padedame vieni kitiems augti bei siekti aukščiausių rezultatų.

Nepraleisk galimybės būti verslo bendruomenės dalimi. Prisijunk prie mūsų jau šiandien!

 

Iki greito!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis