Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #39 – 6 esminiai dalykai, siekiantiems verslo tikslų

Ar visos geriausios idėjos gimsta ir lieka bei gyvena Jūsų galvoje? 

Tikriausiai labai tiksliai žinote, kokio savo verslo ir gyvenimo būdo, kaip verslo savininkas, norite, tačiau realybė „Aš savo verslo noriu tokio…“ dažnai tampa „Negaliu patikėti, kad  mano verslas yra toks…” 

Gera žinia ta, kad smulkiojo ir vidutinio verslo vadovai yra tiesioginiai įmonės lyderiai, kurių įtaka įmonės sėkmei yra pati didžiausia. Norint pagauti tą sėkmės paukštę, būtina iškelti efektyvius tikslus. 

Šios savaitės istorijoje aptarsime pagrindines efektyvių tikslų charakteristikas, remdamiesi žemiau išvardintomis strategijomis ir smulkiojo verslo pavyzdžiu, kaip tai gali būti taikoma praktikoje.

  1. Turėkite Tikslą

Kiekvieno verslo sėkmė prasideda nuo aiškaus tikslo nustatymo. Tikslas turi būti aiškus, konkretus, realistiškas, pamatuojamas ir matomas. Pavyzdžiui, restorano vadovas gali nustatyti tikslą: „Per ateinančius šešis mėnesius padidinti klientų skaičių 20% ir pagerinti klientų patirtį”.

  1. Užrašykite Savo Tikslą

Tikslą užsirašyti yra neįkainojama praktika. Tai padeda jį konkretizuoti ir svarbiausia….nepamiršti. Vadovas gali užsirašyti savo tikslą ir palaipsniui detalizuoti veiksmais, kurių reikės imtis norint jį pasiekti.

  1. Sukurkite Veiklos Planą

Efektyvus tikslų siekimas reikalauja aiškaus veiksmų plano. Planas turi apimti konkretų veiksmų sąrašą su labai aiškiais terminais.  Pavyzdžiui,  to paties restorano vadovas, norėdamas padidinti klientų skaičių, gali įsivardinti tokius veiksmus, kaip naujos reklaminės kampanijos paleidimas, meniu atnaujinimas ar klientų aptarnavimo mokymai savo darbuotojams.

  1. Tikslai Turi Būti Pamatuojami

Tikslų siekimo procesą yra labai svarbu nuolat matuoti ir vertinti. Tai padeda nustatyti, ar judama teisinga kryptimi. Pagal kokius parametrus, kokiu dažnumu ir kokias būdais matuoti tikslų progresą  labai priklauso nuo kiekvieno tikslo specifikos ir vadovo galimybių. Pavyzdžiui, restorano vadovas gali reguliariai tikrinti apsilankiusių klientų skaičių ir vertinti klientų atsiliepimus.

  1. Tikslai Turi Būti Sekami

Norint efektyviai siekti tikslų, Jūs kaip verslo vadovas, turite nuolat žinoti, kaip vyksta progresas bei pritaikyti veiksmus pagal besikeičiančias situacijas. Vadovai turi būti atviri naujoms idėjoms ir pasiruošę operatyviai keisti savo veiklos planus, jei tai yra reikalinga.

  1. Dalinkitės Su Savo Komanda

Komandinis darbas yra esminis efektyvios įmonės dalis. Vadovai turėtų dalintis savo tikslais ir planais su komanda, įtraukti darbuotojus į tikslų formavimą, nuoširdžiai ir su pasitikėjimu suteikti jiems galimybę prisidėti prie jų įgyvendinimo. Tai skatina bendradarbiavimą ir padeda pasiekti geresnius rezultatus.

Taigi, kaip mūsų minėtas restoranas pasiekė savo tikslus? 

Nedidelio šeimos restorano tikslas buvo  padidinti naujų nuolatinių klientų skaičių ir pagerinti bendrą klientų patirtį. Vadovas nustatė tikslą: „Per ateinančius šešis mėnesius padidinti nuolatinių klientų skaičių 20% ir pagerinti klientų patirtį”. Jis užsirašė šį tikslą ir sukūrė veiklos planą. Savininkas pradėjo investuoti į naują reklaminę kampaniją, kurioje pabrėžė restorano unikalumą ir skonį. Jis taip pat patobulino meniu, įtraukdamas daugiau pasirinkimo galimybių ir klientų skonį bei pageidavimus atitinkančius patiekalus. Be to, jis organizavo tęstinius mokymus darbuotojams dėl klientų aptarnavimo. Kiekvieną savaitę savininkas nuosekliai tikrino klientų skaičių ir stebėjo, kaip keičiasi klientų atsiliepimai. Jei pastebėdavo neigiamus pokyčius, jis nedelsdamas reagavo ir keitė veiklos planą. Savininkas taip pat aktyviai bendradarbiavo su savo komanda, konsultavosi su jais dėl būtinų pokyčių ir įtraukė juos į tikslų siekimo procesą. Per šešis mėnesius  restoranas padidino klientų skaičių 25% ir sulaukė norimo kiekio teigiamų atsiliepimų dėl klientų aptarnavimo ir maisto kokybės. 

Smulkiojo ir vidutinio verslo vadovams yra svarbu suprasti, kad tikslai turi būti ne tik apie rezultatus, bet ir apie patį procesą. 

Tik nuoseklus, nuolatinis darbas, komandinis bendradarbiavimas ir gebėjimas prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos gali padėti pasiekti verslo tikslus efektyviai ir užtikrinti verslo  ilgalaikę sėkmę.

Kviečiu užduoti sau kelis klausimus: 

  • Kaip šiandien atrodo mano verslo tikslai? 
  • Kaip pasikeis mano verslas, kai iškelti tikslai bus pasiekti?
  • O kaip pasikeis mano gyvenimas?  😊

 

Jei esate verslo savininkas ar svajojate apie savo verslo kūrimą, turime kai ką ypatinga Jums! Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės „Level UP! Pelningas verslo kelias” https://www.facebook.com/groups/pelningasverslokelias/

Šioje uždaroje facebook grupėje dalinamės patirtimis, gilinamės į verslo aktualijas ir padedame vieni kitiems augti bei siekti aukščiausių rezultatų.

Nepraleisk galimybės būti verslo bendruomenės dalimi. Prisijunk prie mūsų jau šiandien!

Iki greito!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis