Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #30 – Pardavimai – tikslų siekimo priemonė

Pardavimo procesas yra esminis verslo veiklos aspektas, kuris leidžia įgyvendinti Jūsų užsibrėžtus tikslus ir skatina verslo augimą bei Jūsų bendruomenės gerovę. Norint sėkmingai parduoti, svarbu suprasti, kad pardavimai yra ne tik pinigų uždirbimo būdas, bet ir galimybė padėti kitiems bei sukurti naudą platesniu mastu. Kaip smulkiojo verslo savininkai, į pardavimus galime žiūrėti kaip į dovanas ir pasidžiaugti tuo, kad galime savo paslaugomis ar produktu pagerinti kitų gyvenimus.

Ar prisimenate situacijas, kai galvojote, jog Jūs turite puikų produktą. Nepaprastai didžiuojatės tuo, ką siūlote. Jūsų potencialiems klientams reikia Jūsų ir Jūsų paslaugų. Išleidote šimtus valandų ir tūkstančius eurų gražiai svetainei ir socialinių tinklų rinkodarai. Nuėjote ilgą kelią savo verslumo kelyje, BET…kažkodėl vis dvejojate, ar pradėti pardavinėti. KODĖL?

Pardavimų procesas ne visada yra lengvas ir daugelis verslininkų jaučia vidinį stabdį, kažkokį sunkiai paaiškinamą pasipriešinimą pradedant pardavimus. Tačiau verta peržvelgti savo “stabdžius” – nuostatas ir įsitikinimus, kad transformuotumėte pardavimus iš „nepatogaus” jausmo į „įgalinantį” jausmą. Tai galima pasiekti atkreipiant dėmesį į kelis svarbius aspektus.

  1. Klientas yra svarbiausias: tad pardavimai nėra vienkartinis sandoris, tai galimybė sukurti ilgalaikį ryšį su klientu. Parduodant, svarbu suvokti, kad klientai turi skirtingus poreikius ir lūkesčius. Todėl reikia dėti pastangas suprasti klientų problemas ir siūlyti individualizuotas sprendimo galimybes, kad jie jaustųsi suprasti ir matomi.
  2. Pardavimų proceso optimizavimas: parduodant yra svarbu efektyviai valdyti laiką ir resursus. Nebijokite skirti laiko šiai proceso daliai. Vidutiniam mikroįmonės savininkui (turinčiam mažiau nei penkis darbuotojus) gali tekti skirti 60 procentų savo laiko pardavimams. Įdiegus tinkamas sistemas, procesus galima automatizuoti ir pardavimus atlikti per trumpesnį laiką. Jums tiesiog prireiks šiek tiek laiko, kad sukurtumėte šias sistemas, o tai prasideda rankiniu būdu išsiaiškinus, kas veikia ir ko vengti. Pardavimų sistemų diegimas, automatizavimas ir stebėjimas padės optimizuoti procesą. Tačiau nepamirškite, kad santykiai su klientais vis tiek lieka svarbiausiu aspektu, tad net automatizuojant, kad ir per automatinius atsakymus palaikykite asmenišką ir artimą ryšį su klientais. 
  3. Vertingų santykių kūrimas: pardavimas prasideda nuo tarpusavio bendravimo ir pasitikėjimo kūrimo. Pradėkite ne nuo agresyvaus pardavimo, o nuo pasiūlymo susitikti, išklausyti kliento poreikius ir pasiūlyti sprendimą. Skirkite laiko, kad klientai pajustų, jog yra Jūsų prioritetas.
  4. Socialinė atsakomybė: pardavimai ne tik padeda jums uždirbti, bet ir turi galimybę teigiamai paveikti aplinką ir bendruomenę. Smulkiojo verslo savininkai yra dosniausi žmonės planetoje. Kai jiems gerai sekasi, naudos gauna visa bendruomenė. Kuriamos naujos darbo vietos, remiamos labdaros organizacijos, stiprėja šeimos.
  5. Bendravimas ir palaikymas: komunikacija su klientais tęsiasi ir po pardavimo. Palaikykite su jais ryšį, rūpinkitės jų patirtimi su Jūsų produktu ar paslauga, atsakykite į klausimus ir pasiūlykite pagalbą. Tai padės užtikrinti ilgalaikį klientų lojalumą ir galimybes pasinaudoti jų rekomendacijomis.

 

Atminkite, kad žmonės priima sprendimą pirkti iš Jūsų. Jie turi jaustis matomi, išgirsti ir suprasti. Padėkite jiems lengviau nusipirkti, padėkokite jiems ir, jei galite, mainais suteikite jiems galimybę turėti papildomos naudos.

Kiekviena efektyvi pardavimo sistema pirmiausia iškelia santykius. Galų gale, kaip ir gyvenimo santykiuose – Jūs neprašote potencialių klientų „susituokti“ su Jūsų verslu per pirmąjį pasimatymą. Taigi pradėkite ten, kur prasminga pradėti. Paprašykite pirmojo pasimatymo – pasiūlykite savo sprendimą – ir pažiūrėkite, kur jis nuves.

Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – lauksime Jūsų žinutės verslui@coaching.lt ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Iki kito karto, mėgaukitės savo verslumo kelione/ Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis