Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #28 – 3 Dalykai, kurių reikia, kad Jūsų komanda būtų motyvuota!

Kokia yra Jūsų smulkiojo verslo komanda? Ar esate patenkinti jų darbu? Ar JIE patenkinti savo darbu? Kaip galite motyvuoti savo komandą, kad ji taptų dar efektyvesnė?

 

Žmonės įkvepiami veikti, kai gali panaudoti savo talentus kuriant teigiamą organizacijos pokytį. Ir šį jų indėlį būtina įgarsinti ir pripažinti.

 

Jei paklaustumėte, kaip jaučiasi motyvuoti darbuotojai – dažnai jie atsakys, kad jaučiasi matomi, išgirsti ir suprasti. Jie nuoširdžiai džiaugiasi ateidami dirbti kiekvieną dieną. Jie nejaučia, kad yra „tiesiog dar vienas statistinis vienetas” net ir labai didelėse korporacijose.

Motyvuoti žmonės dirba daugiau, nes jiems rūpi labiau.

 

Pasauliniu lygiu atlikti Daniel Pink tyrimai dar 2013-aisiais nustatė, kad yra trys dalykai, kurie skatina žmones labiau stengtis. Tai yra autonomija, meistriškumas ir tikslas. Mes matome, kad tai aktualu ir po 10-ies metų. Tad pakalbėkime plačiau apie šiuos tris sėkmingos motyvacijos elementus.

 

Autonomija

 

Žmonės turi jaustis taip, lyg jų unikalūs įgūdžiai ir talentai yra nuoširdžiai vertinami. Jie nori jaustis gerbiami ir vertinami už savo indėlį. Todėl nebūtina kontroliuoti kiekvieno darbuotojo žingsnio, leiskite jam veikti jo ekspertiškumo srityje, priimti sprendimus tose vietose, kuriose jie turi sukauptą didžiausią patirtį.

 

Kaip lyderis, galite motyvuoti savo komandą ir pagerinti jų įsitraukimą! Pavyzdžiui, komandos ar su klientais susitikimuose suteikite erdvės darbuotojo individualiems sprendimams padedant išspręsti tam tikrą klausimą. Taip pat galite prieš tai aptarti kur bendradarbiausite kartu priimant sprendimus, o kur darbuotojui suteikiama erdvė pačiam priimti sprendimą. Darbuotojai gavę daugiau atsakomybės ir pasitikėjimo, bus labiau įsitraukę, nes jaus, kad jų nuomonė svarbi ir jie reikšmingai gali prisidėti sprendžiant įmonės klausimus.

 

Meistriškumas

 

Pasak Daniel Pink, žmonės yra genetiškai sukonstruoti siekti tobulėti tose srityse, kuriose yra geri. Mes visada ieškome galimybių tobulėti.

 

Savo įmonėje meistriškumą galite skatinti auginant mokymosi kultūrą. Besimokanti organizacija yra įmonė, kuri užtikrina, kad jos nariai atranda naujus įgūdžius ir stiprina turimus. Pavyzdžiui, galite suteikti finansavimo galimybes ugdymuisi. Taip pat galite skatinti žmones imtis iššūkių garantuodami pilną įmonės paramą ir pagalbą.

 

Tikslas

 

Jūsų komanda turi suprasti ir suvokti savo veiksmų tikslus ir kaip jie yra susiję su Jūsų organizacijos tikslais. Nepriklausomai nuo darbuotojo patirties ar pozicijos, visiems reikia priežasties savo darbui. Ir ši priežastis turi jiems rūpėti.

 

Galbūt Jūsų įmonės vizija yra kurti plastikinius laikiklius be plastiko, siekiant sumažinti poveikį aplinkai. Kodėl gi nepasidalinus šia vizija su savo darbuotojais? Didelė tikimybė, kad Jūsų komandos nariai su entuziazmu pritars šiam tikslui. Gal būt jie taip pat nori prisidėti prie pokyčio.

 

Taip pat žmonės turi ir asmeninį tikslą. Tai gali būti toks paprastas tikslas kaip „dirbu, kad galėčiau praleisti kokybiškai laiką su savo šeima”. Paklauskite savo darbuotojų, kas jiems svarbu. Jūsų organizacijoje turi būti vietos jų asmeniniams tikslams kaip ir įmonės tikslui.

 

Perpratus, kas konkrečiam žmogui svarbu, galite sukurti puikią darbo aplinką. Pavyzdžiui, gal jiems reikia paskatinimų, o gal tylos? Gal finansinio atlygio ar žodinių patvirtinimų, kurie juos motyvuotų? 

 

Ar visiems Jūsų komandos nariams suteikiama galimybė atlikti darbus atskleidžiant savo talentus? Išsiaiškinus šiuos, atrodo, smulkius ir nereikšmingus dalykus, Jūs motyvuosite savo komandą ir pagerinsite jų įsitraukimą.

 

Motyvuokite savo komandą!

 

Įgyvendindami šiuos tris principus, galite pakeisti situaciją iš „labai noriu geresnio bendradarbiavimo su savo neįsitraukusia komanda” į „esu ramus, nes galiu pasikliauti savo komanda ir jų nuostabiu darbu.”

 

Kokia Jūsų sėkmės istorija motyvuojant savo darbuotojus? Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – lauksime Jūsų žinutės verslui@coaching.lt ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Iki kito karto, sėkmės verslo kelyje / Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis