Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #27 – Kodėl koučingas yra naudingiausias lyderystės įgūdis?

Tikriausiai jau girdėjote apie verslo koučingą. Aš spėju, kai įsivaizduojate verslo koučingo specialistą, galvojate apie ką nors už jūsų organizacijos ribų, kuris gali ateiti ir padėti jūsų verslui klestėti ir augti.

Bet ar žinojote, kad koučingas taip pat yra bendravimo technika, kurią galite pritaikyti ir bendravime su savo komanda?

Kas yra koučingas?

„Systems Business Coach®“ programa koučingą apibrėžia kaip komunikacijos formą, kai žmogus padeda kitam siekti konkretaus tikslo. Tai gali būti Jūsų, kaip verslo savininko, tikslas ir (arba) Jūsų komandos, tiekėjo, bankininko, šeimos ar kitų suinteresuotųjų šalių tikslai.

Jei koučingą naudotumėt kaip bendravimo formą – kuo tai būtų naudinga Jums?

Koučingas sukuria erdvę supratimui, mokymuisi, pokyčiams ir veiksmams.

Koučingo specialistas paprastai palydi asmenį jo lyderystės ugdymo kelyje.  Taip pat koučingo pagalba yra labai reikšminga komandos nariams, priimantiems naujus iššūkius, bei organizacijos talentų išlaikymui, jų karjeros augimui ir organizacijos bendrų tikslų siekimui.

„Koučingas versle yra kaip magija. Jis gali pakeisti ne tik Jūsų nuotaiką, bet ir Jūsų požiūrį į verslo iššūkius. Jis moko mus būti kantriais, proaktyviais ir priimti sprendimus pagal savo instinktus” – Steve Jobs.

Smulkaus verslo savininkams koučingas yra labai veiksminga priemonė, padedanti palaikyti teigiamą Jūsų komandos vystymąsi.

Koučingo privalumai

Koučingo požiūris bendravime padeda užmegzti ir vystyti santykius su Jūsų komanda. Tai užtikrina, kad visi būtų matomi, išgirsti ir suprasti, todėl didėja produktyvumas ir pasitenkinimas. O tai savo ruožtu padidina Jūsų pajamas, pardavimus ir gerina bendrą įmonės kultūrą.

Koučingas yra paprastas bendravimo stilius, kuris sugriauna sienas ir padeda augti visiems komandos nariams.

Jei koučingą įtrauksite kaip naują vadovavimo įgūdį, pamatysite didelius pokyčius personalo valdyme ir veiklos rezultatuose.

Koučingo paslaptis

Galbūt galvojate: „Gerai, aš noriu pradėti naudoti koučingą, tačiau kaip tai padaryti?”

Vienas svarbiausių koučingo įgūdžių yra tinkamų klausimų uždavimas.

Žmonės nesimoko, kai jiems ką nors pasakai ar liepi. Mokymasis vyksta tada, kai žmogui užduodamas klausimas ir jis pats įvardina galimas kliūtis bei veiksmus joms įveikti. Tai atlikdamas kartu priisima ir atsakomybę už jų įgyvendinimą. Žmonėms geriausiai sekasi, kai vadovaujamasi savo pačių įtaka, supratimu, žiniomis ir jėgomis.

Esame fiziškai sutverti iš karto mesti iššūkį bet kokiam naujam paliepimui.

Mūsų smegenys yra sukurtos taip, kad apsaugotų mus nuo žalos. Tad gavus nurodymą, kuris mūsų smegenims pasirodo galimai žalingas (žinoma, nebūtinai realybėje) jis automatiškai sukelia „kovok arba bėk“ reakcijas ir jam nesąmoningai priešinamės iki tol, kol įsitikiname, kad esame saugūs.

Kita vertus, kai mums užduodamas klausimas, mūsų smegenys yra sukurtos apdoroti MŪSŲ mintis pagal tai, ką žinome, kas mums įdomu ir kas mums rūpi.

Klausk, nesakyk.

The Foundation of Critical Thinking teigia: „Mąstymą skatina ne atsakymai, o klausimai. Jei tie, kurie padėjo pamatus kokiai nors sričiai, pavyzdžiui, fizikai ar biologijai, nebūtų klausę klausimų, ši sritis niekada nebūtų išvystyta.“

Tą patį galima pritaikyti ir plėtojant savo verslą. Būdami lyderiu, Jūs dedate savo verslo pamatus, o tai tiesiogiai veikia Jūsų bendrus verslo rezultatus. Kokius klausimus galite užduoti, kad paskatintumėte savo komandos atsakymus ir įsitraukimą? Kaip atrodytų produktyvumas Jūsų darbo vietoje, jei Jūsų komanda reaguotų į klausimus, o ne į nurodymus?

Geras koučingo specialistas išklauso ir objektyviai užduoda klausimus nespręsdamas žmonių problemų už juos. Kai naudoji koučingo metodą esi smalsus, girdintis, priimantis bei išlaikantis konfidencialumą.

Klausimais pagrįstas pokalbis išryškina geriausias abiejų pusių savybes. Mokymasis užduoti galingus, susimąstyti skatinančius klausimus yra koučingo įgūdis, kurį galima išsiugdyti praktikuojant. 

Dabar tą, paprastai galite išmokti ir Jūs. Tai gali padėti padaryti 2022-aisiais išleista M. Bungay Stanier knyga „Koučingo įprotis”  

Aukščiausias vadovavimo įgūdis!

Dideli ir galingi pokyčiai įvyks, kai prie savo vadovavimo įgūdžių pridėsite koučingą tiek sau, tiek savo komandai!

Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – lauksime Jūsų žinutės verslui@coaching.lt ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Iki kito karto, sėkmės verslo kelyje / Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis