Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #25 – Kodėl kiekvienam lyderiui reikia praktikuoti asmeninį meistriškumą?

Citrinmedžio istorija: Verslo ribų išplėtimas

Papasakosiu vienos verslo savininkės istoriją, kuri augino citrinmedį. Medelis puošė jos virtuvės langą daug metų, tačiau, nepaisant visų pastangų, jis visiškai sustojo augti. Ji du kartus per dieną purškė jį vandeniu ir vis suko vazoną taip, kad augalas iš visų pusių gautų vienodą saulės šviesos kiekį. Nepaisant to, medis nei kiek neaugo.

Viską pakeitė nesėkmingas nutikimas. Vieną dieną, perkeliant medį į kitą vietą, vazonas netyčia nukrito ant grindų ir sudužo. Molio gabalėliai išsibarstė visur, citrinmedis apsivertė aukštyn kojom, o šaknys visiškai atsivėrė. Šioje chaotiškoje situacijoje, verslo savininkė, nors ir šiek tiek išsigandusi, sugebėjo greitai viską susitvarkyti ir persodino medelį į naują, daug didesnį vazoną.

Ko pasekoje, perkeltas į didensį vazoną, citrinmedis ėmė augti.

 

Asmeninis meistriškumas: ribojančių įsitikinimų atpažinimas ir įveikimas

Ši istorija gali būti geras priminimas, kad taip pat kaip ir citrinmedis, mūsų verslas gali neaugti dėl per mažo vazono – ribojančių sąlygų, kurias mes patys sau sukuriame. Kai mums pavyksta pažinti ir įveikti savo ribojančius įsitikinimus, kaip jai pavyko su citrinmedžio vazonu, verslas pradeda sparčiau augti.

Asmeninio meistriškumo koncepcija gali būti panaši į šio medelio persodinimą. Verslo vadovai, taip pat ir verslo savininkai, turėtų išanalizuoti savo situaciją ir veiksmus, kad suprastų, kodėl gauna tokius rezultatus.

Pripažinkime, verslo augimas gali būti sunkus. Tačiau iššūkiai yra neišvengiami ir svarbūs mokymosi procesui. Kaip ir citrinmedis, kuriame augimas buvo sustabdytas dėl per mažo vazono, verslo savininkai gali turėti ribojančių įsitikinimų, kurie neleidžia jiems siekti didesnių rezultatų. Panašūs įsitikinimai riboja mūsų augimą ir progresą.

Atsidūrę panašioje situacijoje, galime pasimokyti iš verslo savininkės, kuri persodino savo citrinmedį. Taip pat kaip ji, galime “sudaužyti” savo ribojančius įsitikinimus, persodindami savo verslą į didesnį „vazoną”. Tik tuomet, kai mes pažįstame savo ribojančius įsitikinimus, mes turime galimybę juos pakeisti ir įveikti, taip pradėdami naują gyvenimo ir verslo augimo etapą.

Asmeninio meistriškumo apraiškos

Asmeninį meistriškumą išgarsino Peter Senge savo knygoje „The Fifth Discipline“. Tai reiškia, kad reikia išsiaiškinti, kas Jums svarbu, ir įvertinti savo dabartinę tikrovę, kad pamatytumėte, kaip judate savo vizijos link. Žmonės, turintys aukštą asmeninio meistriškumo lygį, yra smalsesni ir labiau linkę mokytis, keistis ir augti.

Tai, kaip Jūs pasirodote vienoje srityje, taip Jūs pasirodote visur. Savo energijos lygio, nuotaikų, tolerancijos, išankstinio nusistatymo, favoritų ir manierų suvokimas yra asmeninio meistriškumo dalis. Asmeninis meistriškumas taip pat reiškia mūsų ribotų įsitikinimų ir senų įpročių griovimą.

 

Ribojančių įsitikinimų pasekmės darbovietėje

Štai keletas ribojančių įsitikinimų pavyzdžių, kurie gali stabdyti Jus nuo asmeninio meistriškumo:

„Neatleidžiate darbuotojų iš darbo, nes nenorite jų įskaudinti arba nereikalaujate ir nespaudžiate jų kai reikia, nors rizikuojate savo ateitimi ir finansiniu stabilumu”.

„Nepristatote rinkai savo patentuoto produkto, nes jis dar nėra tobulas ir bijote, ką kiti pagalvos (ego)”.

„Leidžiate savo komandai daryti viską, ką nori, net jei tai neatitinka Jūsų verslui nustatytų standartų. Jūs vengiate konfliktų, galbūt todėl, kad vaikystėje buvote tėvų konfliktų liudininku”.

Šios situacijos rodo, kad ribojantys įsitikinimai gali būti ne tik asmeniniai, bet ir susiję su Jūsų verslo vadyba ir kultūra. Tačiau, kaip ir verslo savininkė, kuri persodino savo citrinmedį į didesnį vazoną, mes visada galime pažinti ir pakeisti savo ribojančius įsitikinimus, leisdami savo verslui augti ir žydėti.

 

Judėjimas pirmyn su asmeniniu meistriškumu

Kokia sistema Jums padeda stebėti savo ribojančius įsitikinimus? Kaip atpažįstate, kada laikas išaugti savo „vazoną”?

Galbūt rašote užrašus ir nustatote savaitinius tikslus. Arba galbūt kas savaitę susitinkate su verslo koučingo specialistu ar patikimu patarėju. Kokius veiksmų imatės, kad patikrintumėte savo, kaip lyderio, augimą?

Kai pradėsite dirbti su asmeniniu meistriškumu, Jūs nustebsite, kiek kartų teks persikelti į didesnį „vazoną”. Be jokių ribojančių įsitikinimų, Jūsų augimo galimybės yra begalinės: ar tai naujo filialo atidarymas, ar didesnės komandos samdymas, ar pajamų trigubinimas – bet koks Jūsų verslo tikslas prasideda nuo Jūsų.

Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – lauksime Jūsų žinutės verslui@coaching.lt ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Iki kito karto, sėkmės verslo kelyje / Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis