Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #12 – SAMDYMAS

Ar kada nors susidūrėte su mintimi kaip sunku, sudėtinga ar net baisu samdyti žmogų savo mažajam verslui? Jei taip, Jūs nesate vieni. Daugeliui smulkaus ir vidutinio verslo savininkų, samdymas gali būti sudėtingas ir emociškai sekinantis patyrimas, panašus į priverstinį pasimatymą. Procesas yra imlus laikui, o spaudimas priimti tinkamą sprendimą nepakenčiamas.

Tačiau kaip verslo savininkas, Jūs turbūt žinote, kad tinkamai parinktas darbuotojas gali pakreipti Jūsų įmonės rezultatus teigiama linkme. Kita vertus, netinkamo asmens priėmimas gali ne tik pakenkti Jūsų reputacijai, bet ir tapti viena didžiausių kaštų eilučių. Visgi, su tinkamu požiūriu ir sistema, samdymas gali tapti ne tokia jau varginančia užduotimi. Šiame straipsnyje aptarsime keletą patarimų ir strategijų, kaip surasti tinkamą komandos narį, kuris padėtų Jūsų smulkiam ir vidutiniam verslui pasiekti naujų aukštumų.

Reali istorija

Netflix generalinis direktorius Reed Hastings teigia, kad bendrovės samdymo filosofija grindžiama įsitikinimu, jog sėkmė priklauso tik nuo darbuotojų kokybės ir gebėjimų. Iš tiesų, Hastings’as vienąkart garsiai pasakė: „Geriausia, ką galite padaryti savo darbuotojams – kas būtų geriau nei futbolas ar nemokami sushi – tai samdyti tik „A” lygio žaidėjus dirbti kartu su jais. Puikūs kolegos pralenkia visus kitus privalumus.”

Kad įgyvendintų šią filosofiją, Netflix turi griežtą samdymo procesą, kuris apima kelis interviu etapus, o kiekvienas interviu skiriamas konkretiems įgūdžių ir kompetencijų rinkiniams. Taip pat bendrovė ypatingą dėmesį skiria kultūros atitikčiai, ieškodama kandidatų, kurie atitinka bendrovės vertybes ir gali prisidėti prie pozityvios darbo aplinkos kūrimo.

„Netflix“ sugebėjo sukurti komandą, sudarytą tik iš geriausių savo srities profesionalų, kurie pasiryžę siekti bendrovės vizijos ir taip prisidėti prie jos sėkmės. Tai padėjo „Netflix“ tapti viena sėkmingiausių ir inovatyviausių pramogų industrijos įmonių.

Pamoka smulkaus ir vidutinio verslo savininkams yra aiški: kai kalbama apie darbuotojų atranką, svarbu pirmiausia vertinti kandidato kokybę, o ne kitus veiksnius, pvz., patirtį ar kainą. Investuodami į griežtą atrankos procesą ir skirdami dėmesio įmonės kultūros atitikimui, galite sukurti komandą, kuri visomis jėgomis sieks Jūsų įmonės sėkmės ir iškels Jūsų verslą į naują lygį.

Stiprios ir aiškios atrankos sistemos svarbumas

Kiekvienam smulkaus ir vidutinio verslo savininkui yra būtina turėti griežtą ir aiškią atrankos sistemą, skirtą būtent jo verslo modeliui. Taip galėsite išvengti didelio streso ir diskomforto, kurie dažnai lydi atrankos procesą. Be to, turint tvirtą sistemą, galėsite taupyti laiką, pinigus ir išvengti dramų ateityje.

Pirma žingsnis norint sukurti stiprią atrankos sistemą yra aiškiai apibrėžti savo atrankos poreikius. Kokios komandos ieškote? Kokie konkretus įgūdžiai ir savybės reikalingi atlikti tam tikrus veiksmus? Iš anksto apsibrėžę savo atrankos poreikius, galite išvengti laiko ir išteklių švaistymo nerandant tinkamų kandidatų.

Kitas žingsnis – sukurti aiškų darbo aprašymą, kuris tiksliai atspindėtų darbo pareigų reikalavimus ir lūkesčius. Darbo aprašymas turėtų apimti detalius pareigų, kvalifikacijų ir kompetencijų reikalavimus. Tai padės pritraukti tinkamus kandidatus ir užtikrinti sklandų darbą nuo pirmųjų dienų.

Kai jau turėsite kandidatų sąrašą, patartina turėti griežtą ir aiškų interviu procesą. Šis procesas turėtų apimti standartizuotų interviu klausimų rinkinį, kuris vertintų tiek techninius įgūdžius, tiek ir atitikimą įmonės kultūrai. Turint nuoseklų klausimų rinkinį, galėsite objektyviai palyginti kandidatus ir priimti geriausią sprendimą.

Kitas stiprios atrankos sistemos svarbus aspektas – įtraukti į atrankos procesą kelis komandos narius. Taip užtikrinsite, kad kandidatai būtų įvertinti iš kelių perspektyvų, o Jūs priimtumėte gerai pasvertą sprendimą.

14 žingsnių įdarbinimo sistema

Nors kiekviena įmonė yra unikali, yra keletas gerųjų praktikų, kurių galima laikytis, norint padidinti galimybes sėkmingai įdarbinti naują darbuotoją. Tai 14 žingsnių įdarbinimo procesas, apimantis viską nuo pareigų apibrėžimo iki naujo darbuotojo įdarbinimo.

1 žingsnis: Pareigų aptarimo dokumentas – sudarykite reikalingų pareigų, atsakomybių ir kvalifikacijų sąrašą.

2 žingsnis: Kandidato savybės – identifikuoti savybes, įgūdžius ir patirtį, kurias turėtų turėti idealus kandidatas.

3 žingsnis: Darbo skelbimas – sukurti patrauklų darbo skelbimą, atspindintį pareigas ir pritraukiantį geriausius talentus.

4 žingsnis: Kandidatų paieška – potencialių kandidatų identifikavimas per įvairius kanalus, tokius kaip darbo skelbimų svetainės, socialiniai tinklai ir pažįstamų ratas.

5 žingsnis: Reitingavimas – gyvenimo aprašymų peržiūra, kad būtų galima sudaryti sąrašą iš geriausiai kvalifikuotų kandidatų.

6 žingsnis: 3-5 prieš-interviu klausimai – tai yra standartizuotų klausimų kūrimas, kuriuos naudosite vertindami kandidatus prieš pokalbį.

7 žingsnis: Prieš-interviu –  trumpai pakalbėkite su atrinktais kandidatais, kad nustatytumėte, ar jie tinkami pareigoms. Užduokite prieš-interviu klausimus.

8 žingsnis: Interviu – atlikite kvalifikuotų kandidatų išsamius interviu, kad įvertintumėte jų įgūdžius, patirtį ir tinkamumą pareigoms.

9 žingsnis: Patikrinimas – patikrinkite kandidatų istoriją, rekomendacijas, kvalifikaciją ir patirtį.

10 žingsnis: Antras interviu – atlikite antrąjį interviu su geriausiais kandidatais, kad būtų išsamiau įvertintas jų tinkamumas šiai pozicijai.

11 žingsnis: Pasirinkite 2 geriausius kandidatus pagal jūsų asmeninį vertinimą ir atitikimą reikalavimams.

12 žingsnis: Pasiūlymas – pateikite kvietimą prisijungti į komandą vienam iš kandidatų ir pasidalinkite pareigų aptarimo dokumentu. Pateikite oficialų darbo pasiūlymą ir nurodykite darbo sąlygas ir taisykles.

13 žingsnis: Darbo sutarties pasirašymas – dokumentų tvarkymas, kurį reikia atlikti norint oficialiai priimti naują darbuotoją.

14 žingsnis: Naujo darbuotojo pasveikinimas ir orientacija naujoje pozicijoje, kad būtų suteiktas tinkamas įvadas į bendrovės darbą ir naują rolę.

 

Reikėtų paminėti, kad šis 14 žingsnių procesas yra tik vienas iš galimų metodų. Kiekvienos įmonės poreikiai yra unikalūs, todėl svarbu pritaikyti sistemą prie savo konkrečių poreikių. Tačiau laikantis standartizuoto proceso, galima padidinti galimybes sėkmingai priimti naują darbuotoją ir sumažinti neigiamas emocijas ir stresą, kurie dažnai lydi samdymo procesą.

 

Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – lauksime Jūsų žinutės verslui@coaching.lt ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Tuo tarpu mėgaukitės verslumo kelione ir kilstelėkite savo verslą į aukštesnį lygį / Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis