Loading...
PASLAUGOS:

#CoachingNotes

Koučingo užrašai

LEVEL UP! VERSLAS #9 – VIZIJA

Nuo ko prasideda verslas?

Nuo verslo savininko svajonės, minties, idėjos. Taip gimsta verslo vizija – ką aš noriu sukurti, pasiekti? Kokią problemą žmonėms noriu išspręsti ? Kokį gyvenimą sau ir savo aplinkai noriu sukurti?

Taip gimsta verslas. Jėgų, energijos bei motyvacijos regis pakaktų kalnus pajudinti. Tačiau tarp kasdienių darbų ir  įsipareigojimų  entuziazmas pradeda blėsti. Naujos idėjos tampa naujais iššūkiais, kasdieniai darbai tampa varginančia rutina, o dar nuolat besikeičiančios aplinkos, visuomenės, įstatyminės, mokestinės sąlygos, čia galima tęsti ir tęsti.

Į galvą pradeda lįsti klausimai “Kam man to reikia?”. Ne taip įsivaizdavau savo verslą, ar verta tęsti toliau? Kaip viską tęsti toliau?

Norint eiti toliau pirmyn, kartais reikia grįžti į pradžią.

 

Kartais reiškia grįžti ten, kur prasidėjo jūsų verslas. Kokios mintys tuomet sukosi Jūsų galvoje? Kaip Jūs jautėtės galvodami apie savo veiklą? Apie ką tuo metu svajojote?

Kaip įsivaizdavote savo verslą?

Ar galvojote apie tai, kokį pelną Jūsų verslas Jums generuos, ir kokią įtaką tai turės Jūsų ir Jūsų šeimos gyvenimui?

O kaip Jūsų klientai? Kaip jie jausis įsigiję Jūsų paslaugą ar produktą?

Kokį pokyti ar įtaką Jūsų verslas sukurs visuomenėje?

Raktas į ilgalaikę motyvaciją yra užrašyta Jūsų verslo vizija. Tai galingas įrankis, kuris padės išgyventi sudėtingus periodus. Prie jos galėsite grįžti vėl ir vėl, ir vėl, kiekvieną kartą, kai pradės stigti motyvacijos siekti savo tikslų.

 Ar užsirašėte savo mintis (svajones) prieš kurdami savo verslą?

Nesate didelis rašymo entuziastas? Ne problema. Nupiešta vizija yra tokia pat efektyvi.

Taigi, Jūsų verslo vizija, užrašyta ar nupiešta, vis kartojama, pastebima ir matoma  yra pagrindinis įrankis Jūsų įkvėpimui bei motyvacijai.

Verslininkai yra puikūs vizionieriai. Jie mato, ką dar yra įmanoma sukurti ir yra vedami didesnės jėgos negu tik jie patys.

Kaip vizija gali paveikti verslo rezultatus

Vizija veikia ne tik kaip pagrindinis motyvatorius Jums patiems ar Jūsų darbuotojams. Užrašyta vizija taip pat padeda pritraukti klientus, įtraukti gerus darbuotojus ir gerinti verslo pelningumą.

Tai gali būti plati ir abstrakti vizija, pavyzdžiui, siekianti kokių nors socialinių ar ekonominių tikslų, arba labai specifinė vizija, kaip, pavyzdžiui, tapti pirmaujančia įmone savo srityje.

Štai keletas būdų, kaip vizija sukuria verslo sėkmę:

Pritraukia klientus. Vizija padeda sukurti išskirtinį prekės ženklą, kuris pritraukia klientus, siekiančius tų pačių tikslų arba vertinančius tą patį požiūrį į tam tikrą sritį. Jei organizacija turi aiškią ir patrauklią viziją, klientai gali jaustis susiję su organizacija ir norėti prie jos prisijungti.

Pritraukia gerus darbuotojus. Geri darbuotojai nori dirbti su organizacija, kuri turi aiškų tikslą ir viziją. Jei organizacija turi viziją, kuria galima tikėti ir kurią realu įgyvendinti, tai daro įtaką ir  padidina organizacijos patrauklumą geriems darbuotojams. Be to, turint aiškią viziją, darbuotojai lengviau supranta, kaip jų indėlis prisideda prie bendro organizacijos tikslo.

Didina verslo pelningumą. Vizijos turėjimas padeda organizacijai nustatyti savo strateginius  tikslus ir prioritetus. O tai padeda organizacijai sutelkti savo išteklius ir pastangas, siekiant ilgalaikių tikslų įgyvendinimo ir didina organizacijos pelningumą.

Reali istorija. Henry Ford’as, įkūręs „Ford” automobilių kompaniją 1903 m., turėjo aiškią viziją: padaryti automobilius prieinamais plačiajai visuomenei. Jo vizija buvo suformuluota taip: „Sukurti patikimą, ekonomišką automobilį, kuris būtų prieinamas plačiajai visuomenei”.

Ford’as suprato, kad automobiliai tuo metu buvo labai brangūs, ir tik turtingi žmonės galėjo sau leisti pirkti automobilį. Tačiau jis norėjo pakeisti šią situaciją ir padaryti automobilį prieinamu kiekvienam. Savo vizija jis siekė pašalinti žmonių keliavimo kliūtis ir suteikti daugeliui žmonių galimybę judėti greičiau ir efektyviau.

Norėdamas įgyvendinti savo viziją, Ford’as ėmėsi revoliucinių gamybos metodų. Jis sukūrė montavimo liniją, kuri leido gaminti automobilius greičiau ir efektyviau, mažindamas jų kainą. Taip pat jis mažino darbo valandų skaičių ir padidino darbuotojų atlyginimus, siekdamas pritraukti ir išlaikyti gerus darbuotojus.

Ford’as taip pat atkreipė dėmesį į vartotojų poreikius ir norus. Jis suprato, kad kiekvienas vartotojas nori turėti savo automobilį, todėl jis pradėjo gaminti automobilius skirtingoms spalvomis ir modeliais, kad kiekvienas galėtų pasirinkti automobilį, kuris jam labiausiai tiktų.

Visi šie sprendimai padėjo Ford’o kompanijai pasiekti didžiulės sėkmės. „Ford” automobilių gamyba padarė automobilius prieinamus plačiajai visuomenei, o tai pakeitė ne tik transportavimo pramonę, bet ir visą pasaulį. Taigi, galima teigti, kad Henry Ford’o vizija padėjo kompanijai pasiekti didžiulę sėkmę.

Organizacijos vizija turi būti daugiau nei tiesiog graži frazė ant popieriaus. Vizija yra ilgalaikis organizacijos tikslas, tai, kuo organizacija siekia tapti ateityje. Tai turėtų būti kažkas, kas įkvėpia ir motyvuoja visus organizacijos narius, kad jie dirbtų kartu ir suvoktų bendrą tikslą.

Jūsų verslas turi vertę, prasmę bei daro didelę įtaką pasaulyje!

Visada esame tam, kad padėtume. Prireiks – registruokitės skambučiui (jei kartais jos dar nesate pildę) ir mūsų komanda su Jumis susisieks, kad aptartų, kuo galime būti naudingi Jums ir Jūsų verslui.

Tuo tarpu mėgaukitės verslumo kelione ir kilstelėkite savo verslą į aukštesnį lygį / Level Up!

Apie #CoachingNotes

Norintiems sužinoti daugiau apie koučingą ir kaip jis gali Jums padėti pasiekti savo tikslus, #CoachingNotes yra tai, ko jums reikia. Čia rasite koučingo naujienas, tendencijas ir patarimus, galėsite susipažinti su įvairiomis koučingo technikomis. Be to, #CoachingNotes yra puiki vieta virtualiai susitikti ir susipažinti su įvairiais pašnekovais ir patyrusiais koučais, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis. Kviečiame skaityti, komentuoti ir dalintis

Naujausi įrašai

Koučingo naujienlaiškis